Translate

13. 12. 2015.

                                                                  Morska hrana  
  
Morska hrana je veoma je ukusna, ali i zbog velikog sadržaja nutrijenata veoma pozitivno utiče na naše zdravlje i vitalnost. Ona sadrži omega 3 masne kiseline koje su našem organizmu neophodne.  

Riba i ostali plodovi mora bi trebalo da budu što češće prisutni u ishrani ljudi i zbog toga što imaju manje kalorija od drugih namirnica životinjskog porekla.
Naučnici širom sveta su otkrili da konzumirnje ribe bar jednom do dva puta nedeljno, smanjuje rizik od različitih bolesti.


Prema nekim izučavanjima majke koje u trudnoći jedu više morske ribe i morskih plodova uopšte, će roditi decu sa višim koeficijentom inteligencije.
U tako nešto nismo u popunosti sigurni, a nije ni   naučno potvrđeno, ali jedno je sigurno: plodovi     mora u ishrani sa sobom donose i mnoštvo proteina i nutrijenata, vitamina, minerala, omega masnih kiselina, veoma važnih za razvoj deteta.
Redovno unošenje, ribe i ostalih plodova mora, čini odličnu prevenciju  za bolesti kao što su astma, štiti mozak i oči, kardiovaskularna oboljenja, holesterol dr.


Sveža riba i plodovi mora su veoma važan deo pravilno izbalansirane ishrane. Odnos masti i proteina u njihovom mesu je daleko povoljniji nego u mesu životinja.
Što se tiče vrste ribe koju ćete da jedete, najbolje je da izaberete morske ribe kao što su tunjevina, haringa i sardina, ali naravno dolazi u obzir i pastrmka. Znači u ishrani je bitno i koja riba je u pitanju-nemaju sve isto dejstvo na zdravlje. 
Masne kiseline koje se nalaze u lososu su pravi lek za depresiju i srčana oboljenja.




Tunjevina u malim količinama nadoknađuje potrebe za vitaminom D. Tuna je uz losos jedna od riba
koja sadrži najveću i najkvalitetniju kombinaciju omega 3 masnih kiselina. Namirnica poput tunjevine će Vašem organizmu davati dozu dobrih masti i poboljšavati kognitivne sposobnosti centralnog nervnog sistema.

Riba i morski plodovi mogu se pripremati zaista na bezbroj načina. Mogu se jesti sirovi (suši i sašimi), marinirani sa različitim kombinacijama voća i povrća, sosova, začina. Mogu se peći, kuvati, pržiti, kuvati na pari, itd. Dobro je ribu jesti leti kuvanu, a zimi prženu zbog harmonizacije energija. Ribu je preporučljivo pripremati i na roštilju sa rešetkama, jer će tako da pusti sok i sopstvenu masnoću.

Stranice koje ću vam predstaviti, u mom blogu koji je još u izradi, sastavljene su od probranih recepata za jela od riba i morskih plodova koji će vam omogućiti da uživate u bogatstvu mirisa i ukusa

Vrati se na prethodnu stranu<<<                                                                               Idi na sledeću stranu>>>

Нема коментара:

Постави коментар